Typ N je druh konektorů pro nízký až střední výkon se šroubovací spojkou. Konektory N jsou k dispozici s impedancí 50 ohmů a 75 ohmů. Šroubovací spojovací mechanismus poskytuje robustní a spolehlivé spojení. K dispozici jsou typy konektorů pro flexibilní, přizpůsobivé, polotuhé a vlnité typy kabelů. Pro tuto řadu se používají krimpovací i svorkové zakončení kabelů.
Charakteristickým znakem konektoru je vysoká spolehlivost, skvělý vibrační výkon, vynikající mechanický a elektrický výkon atd. Používají se ve spojení s RF koaxiálním kabelem v rádiových přístrojích, komunikačních zařízeních, mikrovlnných testech a pozemních odpalovacích systémech za vibrací a nepříznivého počasí. Použitím polotuhého nebo poloflexibilního kabelu se u tohoto typu dosáhne menšího PSV (VSWR) a frekvence se může zvýšit až na 11 GHz.
| Produkt | Popis | Číslo dílu |
| Typ 7/16 DIN | DIN konektor (samice) pro flexibilní RF kabel 1/2" | TEL-DINF.12-RFC |
| DIN konektor (samice) pro 1/2" super flexibilní RF kabel | TEL-DINF.12S-RFC | |
| DIN konektor (samice) pro flexibilní RF kabel 1-1/4" | TEL-DINF.114-RFC | |
| DIN konektor (samice) pro flexibilní RF kabel 1-5/8" | TEL-DINF.158-RFC | |
| Pravoúhlý konektor DIN samice pro flexibilní RF kabel 1/2" | TEL-DINFA.12-RFC | |
| Pravoúhlý konektor DIN samice pro 1/2" super flexibilní RF kabel | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| DIN konektor (samec) pro flexibilní RF kabel 1/2" | TEL-DINM.12-RFC | |
| DIN konektor samec pro 1/2" super flexibilní RF kabel | TEL-DINM.12S-RFC | |
| DIN konektor (samice) pro koaxiální RF kabel 7/8" | TEL-DINF.78-RFC | |
| DIN konektor (samec) pro koaxiální RF kabel 7/8" | TEL-DINM.78-RFC | |
| DIN konektor (samec) pro flexibilní RF kabel 1-1/4" | TEL-DINM.114-RFC | |
| Typ N | N konektor samice pro 1/2" flexibilní RF kabel | TEL-NF.12-RFC |
| N konektor samice pro 1/2" super flexibilní RF kabel | TEL-NF.12S-RFC | |
| Úhlový konektor N samice pro flexibilní RF kabel 1/2" | TEL-NFA.12-RFC | |
| N úhlový konektor samice pro 1/2" super flexibilní RF kabel | TEL-NFA.12S-RFC | |
| N konektor samec pro 1/2" flexibilní RF kabel | TEL-NM.12-RFC | |
| N konektor samec pro 1/2" super flexibilní RF kabel | TEL-NM.12S-RFC | |
| Úhlový konektor N samec pro flexibilní RF kabel 1/2" | TEL-NMA.12-RFC | |
| Úhlový konektor N samec pro 1/2" super flexibilní RF kabel | TEL-NMA.12S-RFC | |
| Typ 4.3-10 | 4,3-10 Zásuvkový konektor pro 1/2" flexibilní RF kabel | TEL-4310F.12-RFC |
| Konektor 4.3-10 (samice) pro flexibilní RF kabel 7/8" | TEL-4310F.78-RFC | |
| Pravoúhlý konektor 4.3-10 (samice) pro flexibilní RF kabel 1/2" | TEL-4310FA.12-RFC | |
| Pravoúhlý konektor 4,3-10 (samice) pro 1/2" super flexibilní RF kabel | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| 4.3-10 Zástrčkový konektor pro 1/2" flexibilní RF kabel | TEL-4310M.12-RFC | |
| Konektor 4.3-10 (samec) pro flexibilní RF kabel 7/8" | TEL-4310M.78-RFC | |
| 4.3-10 Pravoúhlý konektor samec pro 1/2" flexibilní RF kabel | TEL-4310MA.12-RFC | |
| 4,3-10 Pravoúhlý konektor samec pro 1/2" super flexibilní RF kabel | TEL-4310MA.12S-RFC |

Model:TEL-NM.12-RFC
Popis
N konektor samec pro flexibilní koaxiální kabel 1/2″
| Materiál a pokovování | |
| Kontaktní osoba v centru | Mosaz / Postříbření |
| Izolátor | PTFE |
| Tělo a vnější vodič | Mosaz / slitina pokovená tri-slitinou |
| Těsnění | Silikonová pryž |
| Elektrické vlastnosti | |
| Charakteristiky Impedance | 50 ohmů |
| Frekvenční rozsah | DC~3 GHz |
| Izolační odpor | ≥5000 MΩ |
| Dielektrická pevnost | ≥2500 V efektivní hodnoty |
| Odpor středového kontaktu | ≤1,0 mΩ |
| Vnější kontaktní odpor | ≤1,0 mΩ |
| Vložný útlum | ≤0,05 dB při 3 GHz |
| PSV | ≤1.12@3.0GHz |
| Teplotní rozsah | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20 W) |
| Vodotěsný | IP67 |
Pokyny k instalaci super flexibilního kabelu N nebo 7/16 nebo 4310 1/2″
Struktura konektoru: (obr. 1)
A. přední matice
B. zadní matice
C. těsnění

Rozměry pro odizolování jsou znázorněny na obrázku (obr. 2), při odizolování je třeba věnovat pozornost:
1. Koncová plocha vnitřního vodiče by měla být zkosená.
2. Odstraňte nečistoty, jako jsou měděné usazeniny a otřepy, z koncového povrchu kabelu.

Montáž těsnicí části: Těsnicí část zašroubujte podél vnějšího vodiče kabelu, jak je znázorněno na obrázku (obr. 3).

Montáž zadní matice (obr. 3).

Spojte přední a zadní matici šroubováním, jak je znázorněno na obrázku (obr. 5).
1. Před zašroubováním naneste na O-kroužek vrstvu mazacího tuku.
2. Držte zadní matici a lanko v klidu. Přišroubujte hlavní plášť k zadnímu plášti. Přišroubujte hlavní plášť zadního pláště pomocí opatrovacího klíče. Montáž je dokončena.
